Zábřeh si koledoval, pomohlo až přestávkové „šampónování“

ZÁBŘEH • Fotbalisté Zábřeha si koledovali o  další průšvih. V  prvním poločase nedělního utkání se prezentovali nevalným vystoupením, které nesplňovalo parametry nejvyšší krajské soutěže. Velké trápení vygradovalo obdrženým gólem. Chvilkovým zaváháním uvolnili prostor pro volného Matěje Vincourka, jemuž nechtěně zabalili předčasný vánoční dárek.

KRAJSKÝ PŘEBOR ZÁBŘEH – KRALICE 1:1 (0:1), 5:4 na penalty

Sulko se „ztopořilo“ až po důkladném mytí hlav a  trenérském „šampónování“, k  němuž sáhl hodně nakrknutý kouč Jaroslav Appl o  poločasové přestávce. „Musel jsem zvednout hlas. Kluci si vzali moje připomínky k  srdci, vyrovnali hru i skóre a v některých pasážích měli navrch.“ Vyústěním zlepšeného výkonu bylo srovnání stavu na 1:1. Maistryzsin přiklepl balón Miroslavu Žandovi, jenž svojí slabší pravou nohou vrátil oba týmy na stejnou zápasovou čáru. Přestože se oba celky pokoušely strhnout vítězství na svoji stranu, zdařilý Žandův projektil byl posledním gólovým produktem v  zápase. V  páté sérii penaltového rozstřelu se vyznamenal úspěšným zákrokem Roman Schubert, dvoubodovou výhru pro Zábřeh následně pojistil jeho spoluhráč Vojtěch Schwab.

BRANKY: 65. M. Žanda – 26. Vincourek. ZÁBŘEH: Schubert – Schwab, Laštůvka, Lukas – K. Appl, Paclík, Žanda, R. Žák, Smékal – Michal Sitta, Maistryzsin. Střídali: 46. Janák, 76. Šincl, 85. V. Holík, 85. Nádeníček. (mum, bob)