Vítězné florbalové nakročení

ŠUMPERK, MOHELNICE  – Jen tak dál! Florbalisté Šumperka a  Mohelnice si po vyřazení z Českého poháru spravili chuť v  prvním utkání dlouhodobé mistrovské soutěže. V  obou případech potvrdili sobotní triumf v poslední třetině.

Mohelnici za nepříznivého stavu 2:3 vyšel závěr prostředního dějství. Nejprve proměnil trestné střílení Tomáš Šalda a o chvíli později převážil misky vah na stranu domácího mužstva hrající trenér Tomáš Pudil. Hostitelé se v  závěrečné části dostali až do třígólového trháku, čímž dokonali bravurní obrat ve vývoji zápasu. Po třiadvaceti minutách ztráceli na svého soupeře už tři zásahy! Přestože si nechali dát snižující branku, o  plný bodový zisk se připravit nenechali. V  čase 59:26 si pochutnaly na další „penaltové“ laskomině šikovné ruce Maxiána Přikryla. „Kluci odvedli velmi dobrý týmový výkon. Za odměnu dosáhli na zasloužené vítězství,“ pochvaloval si mohelnický kouč Pudil. Šumperský Asper zlomil statečný odpor Prostějova až povedeným nástupem do třetí části. Na pozdní rozdílovou trefu Michala Šímy z  finiše prostřední periody navázala dvojice Jiří Trávníček  – Ondřej Mrázek. Třemi zásahy v řadě navýšila náskok svého mužstva na uklidňující čtyři branky. „Byl to typický zápas s  Prostějovem. Naštěstí jsme udrželi chladné hlavy a  ve třetí třetině jej překulili na svoji stranu. Děkujeme soupeři i divákům za skvělou atmosféru,“ vzkazoval kormidelník domácí posádky Petr Matěj.

DIVIZE D MOHELNICE – LITOMYŠL 7:4 (0:2, 4:1, 3:1). Branky: 7. Jedlička – 0:1, 12. Jedlička – 0:2, 23. Háp – 0:3, 26. Pudil (TS) – 1:3, 34. Bizek (Pudil) – 2:3, 38. Šalda (TS) – 3:3, 40. Pudil (Soural) – 4:3, 48. Valigura (Šula) – 5:3, 50. Soural (Keprt) – 6:3, 54. Švec – 6:4, 60. Přikryl (TS) – 7:4. DALŠÍ PROGRAM: sobota 19. září: 17.00 Blansko – Mohelnice.

DIVIZE E ŠUMPERK – PROSTĚJOV 10:4 (2:1, 2:2, 6:1). Branky: 3. Smička – 0:1, 8. Mondek (Trávníček) – 1:1, 12. D. Venouš (Hruban) – 2:1, 24. Mondek (Hruban) – 3:1, 28. Krnáč – 3:2, 31. Krnáč – 3:3, 40. M. Šíma (Hruban) – 4:3, 41. Trávníček (Mrázek) – 5:3, 44. Trávníček (Mrázek) – 6:3, 47. Mrázek (Trávníček) – 7:3, 48. M. Šíma (P. Matěj) – 8:3, 48. Kamler (Mrázek) – 9:3, 49. Smička – 9:4, 53. Mannl (Kamler) – 10:4. DALŠÍ PROGRAM: neděle 20. září: 17.00 Třinec – Šumperk. (mum)