Vikýřovice do Štítů vůbec neodjely. Zvole si nepřišla na brankáře Šima

ŠTÍTY, JINDŘICHOV • Sobotního soupeře vyhlíželi marně. Fotbalisté Štítů si na oblíbenou víkendovou zábavu museli nechat zajít chuť, protivník z Vikýřovic se do místa konání vůbec nevypravil. „Volali nám s tím, že mají pět hráčů pozitivních na covid,“ objasňoval štítecký funkcionář Vojtěch Langer.

Petr Fišer Bohumil Tesař

I. B TŘÍDA C JINDŘICHOV – ZVOLE 3:0 (1:0)

V  Jindřichově se hrálo a zpočátku to byla partie režírovaná zvolským souborem. Při nadějném projektilu vypáleném z  osmnácti metrů nebyl daleko od vedoucího gólu, stejně jako ve všech ostatních případech ale narazil na bezchybného strážce Radima Šima. Domácí kontrovali dobrými šancemi útočníka Mika a hlavně gólovou hlavičkou Pavla Špatiny. Jindřichovský stoper se k  ní dostal pět minut před pauzou a  vypiloval ji natolik precizně, že ideálně trefený balón zapadl za zadní tyč. Plány Zvole pro druhou půli nabourala 65. minuta. Michal Velký proměnil tři protihráče v  solné sloupy a parádní slalom vyšperkoval přesným zakončením – 2:0! Hosté dobře chytajícího Šima o  čisté konto nepřipravili. Když už ho přece jen překonali, v cestě jim stála tyčka. Všechny ostatní příležitosti zmařil nejlepší hráč na domácí straně. „Pro soupeře je to nespravedlivý výsledek. Vydřeli jsme ho díky tomu, že jsme byli daleko produktivnější,“ chápal intenzitu zvolského zklamání Radim Šimo. Skóre se naposledy měnilo v  úplném závěru. A opět zásluhou jindřichovských fotbalistů. Brankářský veterán Večeř při nákopu za obranu vyběhl až před velkého vápno, kde si jej lehce obhodil Jan Prokop.

BRANKY: 40. Špatina, 65. Velký, 90. J. Prokop. Diváci: 168. JINDŘICHOV: Šimo – D. Zimolka, Špatina, F. Vlček, J. Prokop – Velký, Tomíček, Hrůzek, M. Navrátil – L. Petr, Miko. Střídali: 62. M. Strnad, 72. P. Strnad, 82. Kufel, 82. Drechsler. ZVOLE: P. Večeř – Daříček, Vyboštok, L. Plhák, D. Nejedlý, L. Ospálek, Roller, J. Ospálek, J. Šimek, D. Havlíček, O. Nejedlý. Střídali: 67. A. Navrátil, 82. Fiedler.