Velká pětigólová fantazie

ŠUMPERK  – Dlouhé čekání skončilo, fotbalisté Šumperka si poprvé v  sezóně mohli vychutnat radost z vítězství. A byla to výhra s fantastickou příchutí. Předposlední tým průběžného pořadí zesměšnil vedoucí Slavičín pětigólovou nadílkou!

Petr Fišer, Bohumil Tesař

DIVIZE E ŠUMPERK – SLAVIČÍN 5:1 (2:1)

Zdeněk Opravil se dočkal. Jeho nedělní výběr nečekaně deklasoval vedoucí Slavičín. foto: Petr Fišer

Klub z  Tyršova stadiónu představil novou posilu ze Sigmy Olomouc. Jak moc důležitý může být Miloš Šidlík pro partu kolem kapitána Lineta, ukázal mladý forvard hned během prvního utkání v  novém působišti. Ve 42. minutě obstaral veledůležité vyrovnání, když odpověděl na vedoucí branku hostujícího Žůrka. Po centru do vápna a hlavičce, která se zastavila o tyčku, poslal slavičínský snajpr příznivě odražený balón nezadržitelně pod víko. Šidlík se dočkal své chvíle těsně před přestávkou. Lavrovič při rohovém kopu prodloužil míč k nové šumperské akvizici a její „šourákovou“ dorážku zachytil gólman Jelínek až o malý kousek za brankovou čárou. Kdo vyrazil na přestávkové občerstvení s  tím, že už se nic dalšího nepřihodí, musel litovat. Yevhen Ostrovka v první minutě nastaveného času pronikl po pravé straně, za šestnáctkou vypálil a křížnou ránou vymetl vzdálenější šibenici – 2:1! Ukrajinská rychlonožka začala ve velkém stylu i  druhé dějství. V  probíhající úvodní minutě si navedla míč na levou nohu a povedenou ránou vyslanou z pokutového území zajistila svým barvám ještě více klidu na dokončení rozdělané práce. Žlutomodří byli v  laufu a v cestě za důležitým bodovým počinem je nepřibrzdila ani nařízená penalta po podtržení Švacha. Hrdinou okamžiku se stal další debutant Adam Vičar. Když v  68. minutě v  návalu vzteku oplácel loktem červenou kartou potrestaný Školník, Šumperku hrálo všechno do karet. Tentokrát toho uměl využít. Dvojice Kotzmann  – Ostrovka vyřešila brejk dvou na jednoho znamenitě a druhý jmenovaný zkompletoval hattrick. V  82. minutě prosvištěl středem hřiště Vojtěch Cikryt a gólovým obstřelem super jízdu svého mužstva uzavřel. Radost pohledět! „Miloš je typologicky přesně tím útočníkem, kterého jsme potřebovali. Dokázal pro nás vyhrávat spoustu míčů. Za výkon i  výsledek jsem moc rád. Je odměnou pro všechny, co se starají o šumperský fotbal. Diváci dali svoji spokojenost najevo potleskem, což nás samozřejmě těší. Teď je potřeba dál poctivě pracovat a chystat se na následující utkání s tím, že jedna vlaštovka jaro nedělá,“ zdvihl varovný prst trenér domácího mužstva Zdeněk Opravil.

BRANKY: 42. Šidlík, 45., 46. a 73. Ostrovka, 82. Cikryt – 22. Žůrek. Diváci: 215. ŠUMPERK: Vičar – Jurásek, Liďák, M. Smrž, O. Kováč – Ostrovka, Kotzmann, Lavrovič, Linet  – Patrik Strnad, Šidlík. Střídali: 46. Cikryt, 71. Tran Chi Dong, 83. Nízký, 83. Michal Sitta.