Strážce Mokry vychytal Indiány! Domácí Plzeň padla na kolena

PLZEŇ, ŠUMPERK • Co se nepovedlo proti Vítkovicím, ač k tomu nebylo daleko, povedlo se v Plzni! Draci ze Šumperka zaskočili hokejový svět skalpováním týmu, který v posledních letech patřil k extraligové špičce.

Petr Fišer

ÚTERNÍ UTKÁNÍ INDIÁNI PLZEŇ – DRACI ŠUMPERK 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Jakub Kindl na domácí straně, Denis Kindl v dresu hostujícího celku. Pro bratrskou dvojici to byla obzvlášť pikantní záležitost. Starší ze sourozeneckého tandemu se asistencí podílel na vedoucím gólu Plzně, jímž měla být spuštěna ofenzivní lavina v podání Indiánů. Jenže od té chvíle jako když utne. Výtečně chytající strážce Mokry zamkl svoji svatyni na deset západů a držel favorita zkrátka. Přestože Západočeši nenastoupili v  nejsilnějším složení, v jejich sestavě nechybělo několik zajímavých jmen v  čele s  už zmiňovaným Kindlem či útočníkem Kantnerem. I tak začali strádat. Draci po bázlivě odehrané zahajovací periodě přidali na obrátkách a  zásluhou přesného Vachutkova bekhendu vyrovnali. Výsledkovou senzaci završili necelé tři minuty před koncem, kdy se nadvakrát prosadil štírek Jakub Horký. Půl minuty před třetí sirénou trefil prázdnou plzeňskou klec z  vlastního obranného pásma zadák Ondřej Hrachovský a  premiérové vzájemné střetnutí v historii mělo překvapivého vítěze. „Zápas bych rozdělil na dvě části. Do úvodní přestávky jsme hráli s  obrovským respektem a  soupeř byl jednoznačně lepší. Od druhé třetiny jsme zvedli hlavy a náš výkon šel nahoru. Byl odvážný a  podpořený výborným Vojtou Mokrym v  brance,“ ohlédl se zpátky hlavní kouč Šumperka Martin Janeček.

BRANKY: 17. Kuťák (J. Kindl) – 1:0, 37. Vachutka (A. Scheuter, Hrachovský) – 1:1, 58. J. Horký (Kratochvíl) – 1:2, 60. Hrachovský (D. Kindl) – 1:3. Vyloučení 1:6, bez využití, v oslabení 0:1, střely na branku 37:20. ŠUMPERK: Mokry – Drtil, Pěnčík, Hrachovský, L. Rutar, Řezáč, Dudycha, Viktorin – D. Kindl, Vildumetz, Žálčík, Vachutka, Macuh, A. Scheuter, Kratochvíl, Kohút, J. Horký, Antoníček, Spratek, L. Kučera.

ČTVRTEČNÍ ZÁPAS DRACI ŠUMPERK – ZUBŘI PŘEROV 2:3 pp. (1:0, 0:1, 1:1 – 0:1)

Kdyby se v  hokeji zohledňoval umělecký dojem a  herní pohlednost, Draci si by si vysloužili ještě vyšší známku než v  Plzni. Konečné skóre ale tolik příznivé nebylo. I když po dorážce Hrachovského a  lahůdkové souhře mezi Vildumetzem a  Kindlem dvakrát vedli, nejtěsnější náskok ani jednou neudrželi. V prodloužení nechali ujet do samostatného nájezdu exšumperského beka Ševčíka, který ve druhé minutě nastaveného času rozhodl. „V mých očích jsme hráli nejlepší hokej. Dvě třetiny jsme měli navrch, bohužel jsme to nedokázali vyjádřit gólově. Chtělo to více účelnosti,“ hodnotil trenér Janeček. „Stále čekáme na doplnění týmu. V tomto početním stavu to nelze dlouhodobě udržet v  tréninku ani v zápase,“ dodal po skončení přínosného utkání.

BRANKY: 13. Hrachovský (Spratek) – 1:0, 33. Süss (Kubeš) – 1:1, 46. D. Kindl (Vildumetz, Žálčík) – 2:1, 47. Kuchta (Dvořák) – 2:2, 62. Ševčík (Svoboda) – 2:3. Vyloučení 4:5, bez využití, střely na branku 37:27, 250 diváků. ŠUMPERK: Holík – Drtil, Pěnčík, Hrachovský, L. Rutar, Řezáč, Dudycha, Viktorin – A. Scheuter, D. Kindl, Žálčík, Vachutka, Vildumetz, Macuh, Kratochvíl, Kohút, L. Kučera, Antoníček, Spratek, J. Horký. DALŠÍ ZÁPASY 24. SRPNA: 18.00 Přerov – Šumperk. 26. SRPNA: 18.00 Šumperk – Vsetín. 31. SRPNA: 18.00 Vsetín – Šumperk. 2. ZÁŘÍ: 18.00 Frýdek- -Místek – Šumperk.