Rašner překonal rekord trati, zkompletoval vítězný hattrick

OLOMOUC, ŠUMPERK • Jiří Rašner zkompletoval vítězný hattrick v závodu Českomoravského zimního poháru série Winter Run 2021. Zároveň překonal rekord olomoucké trati. „Zasněžených a mrazivých“ 800 metrů zaběhl v čase 2:26.56 min.

Talentovaný atlet z  TJ Šumperk zazářil ve Smetanových sadech, kde se z epidemiologických důvodů soupeřilo ve stylu časovky. Zúčastnění aktéři tak probíhali startem a cílem jednotlivě v  intervalech. Medaile byly zasílány poštou. Žák 7. B ze sportovně laděné šumperské základní školy Sluneční potvrdil výkonnost, na základě které byl už na podzim jako nejlepší štrekař mezi mladšími žáky zařazen krajským atletickým svazem do širší nominace pro Letní olympiádu dětí a  mládeže. Ta se však kvůli koronavirovým komplikacím odložila na rok 2022. Na Hané mu v  mladších kategoriích zdárně sekundovali dva sourozenci. Šestiletá Johanka Brzobohatá, jež doběhla na druhém místě, a teprve dvouletý Ludvík Brzobohatý, mezi mrňaty pátý nejrychlejší. Všichni tři všestranní sportovci ze šumperské Tělovýchovné jednoty nezahálí a na dálku se zapojují do Švihadlové ligy pořádané Slezanem Frýdek-Místek. Nejstarší Jirka spadá se sto přeskoky provedenými za třicet vteřin do takzvané extraligy. Johana opanovala třetí ligu (15 přeskoků) a  nejmladší Ludvík (ročník 2018) s jedním přeskokem zahájil v okresním přeboru. Když se chce, všechno jde! S opatrností a koronaviru navzdory… (ob, mum)