Pouze tři závodníci pod hodinu, nejrychleji šlapal Tomáš Fláma

HYNČICE POD SUŠINOU• Jen tři bikeři se ve víkendovém závodu Šumperského poháru horských kol dokázali dostat pod hodinovou hranici. Absolutní vítěz Tomáš Fláma strávil na trati 58 minut a 3 vteřiny. O pouhých devět sekund později dojel Josef Macháč, bronzovou pozici obsadil za další půlminutu Matyáš Strapek. Nejrychlejším juniorem byl celkově čtvrtý Jakub Zemene. Souboje na kratší trase měly nejpočetnější obsazení. Lukáš Bukovský triumfoval v konkurenci pětasedmdesáti protivníků z řad veteránů, kadetů a žen. Zbývající medailové posty zaujali Ondřej Polášek a Lukáš Kopecký.

XC HYNČICE HLAVNÍ ZÁVOD I. (muži A, B + junioři): 1. T. Fláma (TS Bohemia) 58:03, 2. J. Macháč (Cykloteam Kolárna) 58:12, 3. M. Strupek (Zlaté Hory) 58:42, 4. J. Zemene (EthicSport) 1:01:55, 5. R. Navařík ml. (Nava Sport) 1:02:10, 6. M. Hejtmánek (SK Salith sport) 1:02:11, 7. H. Tekula (Bikeshop RT) 1:03:55, 8. L. Kraus (Bělohrad) 1:04:09, 9. J. Neset (In-life CT) 1:04:40, 10. J. Čapek (SK Olomouc) 1:05:11. VÍTĚZOVÉ – hlavní závod II. (kadeti, ženy, muži C, D, E): L. Bukovský (DK Bikeshop). Starší žáci: L. Raška (Academy Opletal). Mladší žáci: J. Tesařík (CT Kolárna). Malí žáci: S. Mucha (JT Ostrava). Předžáci: M. Mucha (JT Ostrava). Benjamínci: J. Kohler (BS Mohelnice).

DALŠÍ PROGRAM STŘEDA 12. SRPNA: Králecký úvoz ZRUŠENO. NEDĚLE 23. SRPNA: Uničovský pedál. NEDĚLE 6. ZÁŘÍ: Mohelnický půlmaraton. SOBOTA 26. ZÁŘÍ: závěrečné vyhlášení. (mum)