Nepřípustné! Jako parta školáků

ŠUMPERK • Díky bohu, že u takové blamáže nemuseli trpět fanoušci sledující zápas přímo na tribunách. Ač byla Třebíč rozjetá sebevíc, výkon, kterým se ve vzájemném utkání prezentovali hokejisté Šumperka, byl absolutně nepřípustný. Po čtyřiadvaceti minutách hry svítil na ukazateli skóre hrozivý stav 0:5!

Petr Fišer

PRVNÍ LIGA ŠUMPERK – TŘEBÍČ 2:8 (0:4, 1:3, 1:1)

Rozdílná pohoda se naplno projevovala ve všech směrech. Domácí sice nenakročili do středního střetnutí vyloženě špatně, jenže jakmile inkasovali dva slepené góly v rozmezí necelých dvou minut, začali se v  zápasovém rybníku topit jako neplavec bez záchranného kruhu. Oba direkty schytali naprosto zbytečně. Jakub Malý vykličkoval obránce před sebou jako malého žáčka a po nezištné přihrávce od spoluhráče Křehlíka lehce skóroval. Na chutném zákusku si mohl pochutnat i  Michal Vodný. Útočník Krejčiřík ve vlastním obranném pásmu „vykouzlil“ hrubku, za niž by se měl ukládat několikaměsíční trest v  hokejovém žaláři. Zaskočeným Drakům ztvrdly nohy a  kupili další trestuhodné přehmaty. Lukáš Nedvídek se prosadil z  dorážky, Daniel Kowalczyk z  rychlého brejku a  Martin Šťovíček po exhibiční souhře v útočné třetině, jíž solné sloupy na straně Šumperka jen tiše a bez zájmu přihlížely. Marek Peksa vydržel snášet velkou sportovní potupu do 27. minuty. Z branky ho vyhnal dalekonosný pozdrav od zadáka Karla Nedbala, jenž se krátce napřáhl v těsné blízkosti modré čáry. Domácí v totálně zpackaném utkání kontrovali pouze dvakrát. Na 1:5 snižoval úspěšně tečující Jaroslav Moučka, na 2:7 mezi kruhy přesně mířící Petr Kratochvíl. Závěrečné slovo patřilo po zásluze Horácké Slavii. Na Tyršově stadiónu se lehce dopracovala k  přesvědčivému vítězství, pod nějž se podepsalo osm různých gólových střelců. „Se soupeřem jsme dokázali držet krok jen v  úvodu. K  tomu, že se naše hra začala sypat jako domeček z  karet, přispěly dvě laciné branky. Obdrželi jsme je po individuálních chybách. Nechtěně jsme tím podpořili narůstající pohodu Třebíče, která nás ve zbytku zápasu jasně přehrála,“ uznal bez vytáček trenér Draků Martin Sobotka.

BRANKY: 13. Malý (Křehlík) – 0:1, 14. Vodný – 0:2, 17. Krliš (Vodný) – 0:3, 20. Kowalczyk (Hrubec) – 0:4, 24. Šťovíček (Chalupa) – 0:5, 25. Moučka (Ševčík, T. Král) – 1:5, 27. Nedbal (Vodný) – 1:6, 39. Hrubec (Michálek) – 1:7, 50. Kratochvíl (Milfait, Jaroš) – 2:7, 58. Bittner (Psota) – 2:8. Vyloučení 1:2, bez využití, střely na branku 31:40. ŠUMPERK: M. Peksa (27. Altrichter) – L. Rutar, Ševčík, Kabelka, Machů, Záruba, Dosek – Moučka, T. Král, Baláž – Jaroš, Spratek, Krejčiřík – J. Kučera, Milfait, P. Kratochvíl – Danielčák, A. Scheuter, J. Horký – Blaško.