Fotbalové dostihy pokračují

ŠTÍTY, MIKULOVICE · Fotbalové dostihy, do nichž se od prvního kola zapojily Bludov a  Postřelmov, pokračují bez toho, aby favorité klopýtali. I když oba konkurenti v boji o první místo museli čelit nevyzpytatelným soupeřům, v  nelehkých víkendových zápasech nezaváhali.

Petr Fišer

I. B TŘÍDA C ŠTÍTY – BLUDOV 0:2 (0:1)

Postřelmovský bijec Miroslav Dvořák je sportovec s tvrdým kořínkem. Přestože jeho hlavu po pádu na kole „ozdobilo“ čtyřicet stehů, na fotbalové trávníky se vrátil velmi rychle. foto: jip

ŠTÍTY – BLUDOV 0:2 (0:1) Domácí mužstvo začalo být nebezpečnější až poté, co vyběhl na trávník Martin Jandejsek. Hosté drželi míč častěji, a  kdyby jim nedrhla souhra v  křídelních prostorech, mohli pomýšlet na větší ofenzivní kouzla. Po čtvrthodině hry je dostal do vedení Stanislav Sadil. Svoboda potáhl herní náčiní k  velkému vápnu, svého útočného parťáka uvolnil průnikovou přihrávkou a štítecká defenzíva poprvé kapitulovala. Bludovskou obranu nejčastěji provětrával už zmiňovaný Jandejsek. Po jeho kontaktu se Španihelem hostům zatrnulo, ke střetu dvou protihráčů totiž došlo na samé hranici šestnáctky. Penalta se nepískala, následný trestný kop z  výhodného místa zazdil příliš vysoko mířící Lakomý. Při dalším Jandejskově výpadu proletěl zajímavě trefený míč o malý kousek vedle hostující svatyně. Bludov byl po většinu času aktivnější, jenže ho brzdila špatná řešení, horší finální přihrávka a  nepřesná koncovka. A tak se o nejtěsnější náskok musel strachovat až do devadesáté minuty, v  níž si nezištnou asistenci střídajícího Hojgra napíchl na svůj ostrý hrot kanonýr Sadil.

BRANKY: 15. a 90. S. Sadil. Diváci: 177. ŠTÍTY: T. Kulíšek – Kaplánek, Pařízek, Kropáček, Šín, Sedláček, Holubec, Nykel, Šponar, T. Doležal, J. Lakomý. Střídali: 46. Jandejsek, 60. Holly, 70. Votroubek. BLUDOV: Hegedüs – M. Adam, Bartošek, Španihel, Hél – Miterko, Wagner, Schwarzer, Stuchlý – L. Svoboda, S. Sadil. Střídali: 57. Polášek, 75. R. Hojgr, 79. Kolek, 90. D. Kohout.

MIKULOVICE – POSTŘELMOV 1:3 (1:1)

Trenér Postřelmova Martin Hoško měl šťastnou ruku při skládání základní sestavy. Z  pozice náhradníka do ní povýšil Michala Hejla. Ten se mu za vloženou důvěru odvděčil už ve druhé minutě, kdy se uvolnil přes obránce a nechytatelnou střelou k tyči otevřel skóre. „Rychle získaný náskok nám paradoxně uškodil. Do konce poločasu jsme byli horším mužstvem, které tahá za kratší část provazu. Mikulovice nás vytrestaly těsně před pauzou z dorážky, předtím měly několik dobrých příležitostí,“ popisoval Hoškův trenérský asistent Jiří Picka. Postřelmovským fotbalistům jako už po několikáté v sezóně vyšel nástup do druhé půle. Po jasném penaltovém faulu na Hejla zhodnotil výhodu pokutového kopu Miroslav Dvořák. A když si po přihrávce do běhu věděl rady v souboji jeden na jednoho Jan Nimrichtr, nebylo co řešit. Jakmile jsou Nýdecký a  spol. na koni, ze sedla se srážejí k  zemi velmi složitě. „Já vím, že se opakuji, ale pořád tomu něco chybí. Ano, vyhráváme, což je super. Každopádně s  fotbalovou kvalitou je to o  poznání horší. O  žádné oslnivé formě se zatím nemůžeme bavit,“ stál si za svým Picka.

BRANKY: 42. Orel – 2. M. Hejl, 48. Dvořák (PK), 71. J. Nimrichtr. Diváci: 115. POSTŘELMOV: Arbeit – Vít, M. Dus, Dvořák, Kuruc – Špička, Nýdecký, J. Nimtrichtr – M. Hejl, Winkler, M. Straka. Střídali: 65. Kupčík, 79. Jáně, 90. Picka.