Favorité koncertovali, shodně nadělili „bůra“

POSTŘELMOV – Jak naložit s rolí favorita? Zavolejte si do Postřelmova. Mužstvo vedené fotbalovým stratégem Martinem Hoškem odstavilo na vedlejší zápasovou kolej nevýraznou Rudu. Podobný průběh mělo i střetnutí v nedalekém Bludově, kde pro změnu úřadoval tabulkový lídr.

Petr Fišer

I. B TŘÍDA C POSTŘELMOV – RUDA 5:0 (4:0)

Do konce prvního poločasu scházelo odehrát pět minut a  o  všem podstatném už bylo s  předstihem jasno. Domácí mužstvo po čistém hattricku chladnokrevně zakončujícího Jana Nimrichtra dorazilo víkendového soupeře čtvrtým gólem. Jeho autorem byl Karel Špička. Druhý poločas se změnil v  pouhou formalitu. Ruda v  současném rozpoložení nemohla Dvořákovi a  spol. vážněji konkurovat, zvlášť když přijela s  minimálním počtem hráčů a  bez gólmanského specialisty stojícího mezi třemi tyčemi. Rukavice si navlékl dobrodruh Ladislav Kvapilík, jenž za normálních okolností operuje v  poli. „Byl to jediný hráč, který v  jejich sestavě trochu vyčníval a  snesl přísnější měřítko. Při vší úctě a  veškerému respektu k Rudě, zatím to byl jednoznačně nejslabší soupeř, proti kterému jsme nastoupili. Celý zápas se hrálo na jednu branku, mohli jsme se porazit maximálně sami,“ prohlásil otevřeně Jiří Picka, pravá Hoškova ruka. „Ve druhém poločase jsme hodně polevili. Hosté jen tlapali a  my se tomu malinko přizpůsobili. I  tak jsme měli spoustu šancí. Nastřelili jsme břevno, tyčku a  zahodili penaltu. Byl to festival promrhaných příležitostí. Konečný výsledek je pro ně ještě milosrdný,“ tvrdil Picka. „Za potěšitelné můžeme považovat to, že všechny naše góly padly po pěkných, většinou křídelních akcích. A ne dílem náhody a za přispění štěstí. Mělo to hlavu a patu.“

BLUDOV – ŽULOVÁ 5:1 (3:0)

Žulová měla se skládáním sestavy takové problémy, že oficiální cestou žádala o přeložení sobotního zápasu na jiný termín. Se svou prosbou nepochodila. Až na drobné výjimky a tři rušové momenty, kdy zaměstnala jinak znuděného strážce Hegedüse, plnila funkci druhých houslí. „O  soupeřových potížích jsme věděli. Hlavní trenér Kohout kluky nabádal, aby nic nepodcenili a maximálně se soustředili od začátku až do konce. Jeho pokyny plnili velmi dobře, diváky uspokojili kvalitním výkonem. Zaslouží za něj pochvalu,“ řekl Michal Závodný, člen realizačního týmu. Na konci úvodní čtvrthodiny rozradostnil trenérský štáb a přes 250 fanoušků v hledišti Václav Wagner, který přišpendlil přesně trefený balón k zadní tyči. Od té chvíle to šlo jako po másle. Leopold Schwarzer dokonale využil propadnutí chybujícího beka a chytrým lobem zvýšil na 2:0. A když se zanedlouho poté ujala i dorážka Libora Svobody, Bludov nezadržitelným způsobem pádil za přesvědčivým vítězstvím. Těžce zkoušená Žulová se deset minut po přestávce chytila stébla. Zadák Bartošek špatně vyhodnotil vzniklou situaci a  nechtěně připravil ornou půdu pro slalomáře Vargu. Ten vymotal trojici protihráčů naprosto dokonale. Jak se později ukázalo, pro tým z Jesenicka to byla jen labutí píseň v jinak zpackaném odpoledni. Stav 3:1 posunula do debaklové podoby teč Stanislava Sadila a skrytá Schwarzerova střela schovaná mezi obránce.

BRANKY: 12., 14. a 33. J. Nimrichtr, 40. Špička, 73. Nýdecký. Diváci: 75. POSTŘELMOV: Arbeit – Vít, Dvořák, A. Blaťák, M. Dus – Kupčík, Špička, Nýdecký – J. Ladislav, J. Nimrichtr, M. Straka. Střídali: 46. Vykydal, 61. Kuruc, 61. Winkler, 73. M. Hejl, 83. P. Hrdlovič. RUDA: L. Kvapilík – T. Drtílek, Mazák, Makeš, Petr Šimek, J. Bank, M. Ruprich, Rychtecký, R. Pospíšil, R. Novotný, Miták.

BRANKY: 42. a 83. Schwarzer, 13. Wagner, 43. L. Svoboda, 67. S. Sadil – 55. Varga. Diváci: 256. BLUDOV: P. Hegedüs – M. Adam, Španihel, Vejrosta, Bartošek – Miterko, Schwarzer, Wagner, S. Valenta – L. Svoboda, S. Sadil. Střídali: 77. R. Hojgr, 82. D. Kohout, 84. Kolek.