Děkovné pozdravy do Jindřichova

POSTŘELMOV, BLUDOV • Jako by se domluvili na společném paktu proti Bernarticím. Jsme z  jednoho okresu, musíme si pomáhat… Fotbalové pěchoty z  Postřelmova a  Bludova děkovně ocenily, s  jakou grácií zvládli svoji víkendovou partii kolegové z Jindřichova. Dva góly Ladislava Petra pomohly všem, jen ne rozjetému nováčkovi.

Petr Fišer

I. B TŘÍDA C POSTŘELMOV – ŠTÍTY 5:1 (3:1)

Svěřenci Martina Hoška si v posledních týdnech hrají vlastní soutěž. Krok s nimi dokáže držet jen málokdo. „Vychází nám akce, které poctivě trénujeme. Většinu gólů dáváme po křídelních souhrách a přesných centrech. Nic na náhodu. Už si to začíná sedat,“ pochvaloval si Hoškův asistent Jiří Picka. Tabulkový lídr od 21. minuty prohrával. „Sice jsme do té doby byli víc na míči a  působili dojmem dominantnějšího mužstva, ale do vyložených šancí jsme se nedostávali. Štíty měly dvě nebezpečné střely a potom výborným způsobem vyřešily situaci dva na tři,“ popisoval Picka. Martin Jandejsek na šestnáctce zasekl, a protože obránce před ním podklouzl, měl takřka ideální podmínky k  tomu, aby vymetl šibenici. Využil jich dokonale. Štítecký náskok se rozplynul po dvou nezadržitelných hlavičkách Jana Nimrichtra. Definitivně zlomovým se ukázal být gól na 3:1. Padl těsně před přestávkou a jeho autorem byl další postřelmovský hráč se zkušenostmi nasbíranými ve vyšších soutěžích. Děrovanou síť rozvlnil Martin Dus. „Připadalo mi, že nestíhají fyzicky. Jakmile jsme zvýšili na tříbrankový rozdíl, bylo po nich. Ve druhém poločase nám byl větším soupeřem špatný terén,“ stál si za svým Jiří Picka. Postřelmovskému managementu se vyplácí angažování Jakuba Ladislava. Mladý dravec se v  posledních dvou zápasech podílel na sedmi gólech svého mužstva, ve všech případech brankovou asistencí.

BRANKY: 32. a 38. J. Nimrichtr, 45. M. Dus, 57. Mičunda, 69. Kaplánek (vlastní) – 21. Jandejsek. POSTŘELMOV: Arbeit – Špička, A. Blaťák, Winkler, Kupčík, Kuruc, Nýdecký, J. Ladislav, J. Nimrichtr, Vít, M. Dus. Střídali: 46. Mičunda, 83. Dvořák, 83. Kulil, 86. Jáně. ŠTÍTY: Hendrich – Kaplánek, Pařízek, Kropáček, Šín, Sedláček, Nykel, Šponar, Jandejsek, L. Skoumal, J. Lakomý. Střídal: 46. Votroubek.

BLUDOV – SUDKOV 2:1 (2:0)

Bludovská cesta za očekávanými body byla daleko trnitější. Zápasový favorit si ji zkomplikoval ve druhé půli, kdy dovolil, aby sudkovské manko snížil na rozdíl jediného zásahu Adam Krňávek. Přes další útočný příspěvek Stanislava Sadila to bylo drama až do konce.

BRANKY: 20. a  38. S. Sadil – 63. Krňávek. BLUDOV: Hegedüs – M. Adam, Španihel, Vejrosta, Doskočil, Stuchlý, Wagner, Schwarzer, Hél, S. Sadil, Bartošek. Střídali: 75. Kolek, 75. D. Kohout. SUDKOV: P. Boháč – Vraník, Hudlík, T. Vepřek, L. Pospíšil, Krňávek, M. Straka, R. Boháč, T. Kobza, Navara, P. Sitta. Střídali: 53. Macoun, 64. Brázda.