Bravo! Jestřáb sestřelen

PROSTĚJOV – Triumfálním způsobem provedený lov frýdecké kořisti je nabudil tak výrazně, že přemohli dalšího ambiciózního soupeře. Hokejoví Draci se v prvním krajském derby vytáhli a  zaznamenali druhou výhrou za sebou. K sestřelení prostějovských Jestřábů, v  jejichž sestavě nechyběli exšumperští Žálčík, Drtil a Vachutka, došlo přímo na Hané.

Petr Fišer

PRVNÍ LIGA PROSTĚJOV – ŠUMPERK 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)

Šumperští hokejisté po špatném výsledkovém vstupu do sezóny ožili a dobrou aktuální formu chtěli potvrdit v posledním utkání proti Benátkám. foto: Petr Fišer

Stěžejní postavou úvodní poloviny zápasu byl Petr Gewiese. Na tradiční útočnou vlnu naladěný obránce potvrdil extraligovou formu tím, že vypustil na branku protivníka dvě gólové střely. Jednu tečoval spoluhráč Jaroš, jedna zapadla mezi tři tyče bez jakéhokoliv dalšího zásahu. Kapitán hostujícího mužstva tak velmi rychle nechal zapomenout na týmové zaváhání, kterého se hosté dopustili ve 26.  minutě ve svém obranném pásmu a  po němž domácí snadno vyrovnali. Draci kráčeli po překvapivě bezproblémové cestě. Ještě v průběhu druhé části se připomněl managementu Prostějova Vojtěch Krejčiřík. Někdejší Jestřáb prokázal v  předbrankovém prostoru dostatek důslednosti, důrazu i pohotovosti a upravoval na 1:3. A když ve 49. minutě proměnil další soupeřovo vyloučení ve druhý přesilovkový gól Šumperka dorážející Tadeáš Král, mistr světa z roku 1985 Jiří Šejda začínal tušit, že jeho mužstvu ve středečním večeru bodová pšenka nejspíš nepokvete. Hanáci našli recept na výtečně chytajícího Marka Peksu až v posledních dvou minutách. „V závěru jsme si to trochu zkomplikovali, což nenecháme jen tak a  ještě si to probereme. Jinak jsme hráli parádně. Klukům jsem v  šatně za předvedený výkon poděkoval,“ řekl Martin Sobotka. „Radost z  premiérového venkovního vítězství může trvat do půlnoci. Další na řadě je zápas s Benátkami. Musíme se na něj dobře připravit,“ upozorňoval s  výhledem na sobotní utkání trenérský vůdce prvoligového nováčka. Z  důvodu zranění postrádal Jozefa Baláže. V sestavě se naopak objevil nový forvard Jan Blaško, mladý hokejista se zámořskou a vítkovickou minulostí naposledy působil ve slovenském Trenčíně. „Stále narážíme na bídné zakončení. Pokud zůstane takové, jaké je, těžko budeme někomu dávat více gólů,“ klopil zklamaně oči zarmoucený Šejba, hlavní kouč Prostějova.

BRANKY: 14. Jaroš (Spratek, Gewiese) – 0:1, 26. Chlán (Jandus) – 1:1, 27. Gewiese (Krejčiřík, Kabelka) – 1:2, 36. Krejčiřík (T. Král, Weintritt) – 1:3, 49. T. Král (Bernovský, Kabelka) – 1:4, 59. Mrázek (Vachutka) – 2:4, 60. Bartoš (Kaut) – 3:4. Rozhodčí Dědek a  Šudoma, vyloučení 2:4, využití 1:2, střely na branku 40:23. ŠUMPERK: M. Peksa – Gewiese, Kabelka, Weintritt, Nepokoj, Řezáč, Dosek, Věntus – Jaroš, Milfait, Kratochvíl – Krejčiřík, T. Král, Bernovský – L. Kučera, Spratek, Krč – Uhlík, Hroch, Blaško.