Zábřežský červnový kulturní přehled

Na zábřežský hrad míří hvězdy – Lunetic, Doga nebo Mňága

Nadžánrový open-air festival Hvězdy na hradě, který se uskuteční v druhé polovině června na nádvoří bývalého zábřežského hradu, nabídne program pro všechny věkové kategorie. Na své si přijdou nejen příznivci populární či rockové muziky, ale i dobrého divadla nebo rodinných výletů za pohádkou.

Také letos staví Hvězdy především na muzice, a ne ledajaké. Festival odstartuje v pátek 14. června kapela Lunetic, jejíž členové na přelomu tisíciletí pobláznili téměř každou slečnu, vyprodávali největší koncertní haly a způsobili takovou mánii, jakou jiná česká kapela nepamatuje. „Přijďte si užít a zazpívat známé hity Ať je hudba tvůj lék, Dotyky, Máma a spousty dalších,“ zve za pořadatele Vratislav Jarmar. „Před koncertem kapely Lunetic, ale i po něm ovládne mixážní pult DJ Exsilio a příchozí se tak mohou těšit na pořádnou retro párty,“ dodal Jarmar. 

Na mnohem tvrdší muziku dojde o týden později, v pátek 21. června. Na hradní nádvoří, a do Zábřehu vůbec poprvé, dorazí kultovní hardrocková partička Doga. Ta svým fanouškům nabídne smršť hitů, kterých má za svou více než pětatřicetiletou kariéru na kontě nespočet. „Doga k nám přiveze energii, ostré kytarové riffy a k tomu výpravnou scénu plnou originálních efektů,“ zve na koncert kapely pověstné svou vstřícností k fanouškům Jarmar. Po třech letech se na Hvězdy vrátí i valašskomeziříčská legenda Mňága a Žďorp – skupina s nezaměnitelným rukopisem, která má na kontě spoustu nezapomenutelných hitů. Její vystoupení se uskuteční ve čtvrtek 27. června. 

Kompletní program zábřežského letního festivalu a všechny potřebné informace nabízejí webové stránky hvezdynahrade.cz. Zde lze také online zakoupit vstupenky na všechny festivalové akce. V předprodeji je pořadatelé nabízejí za výrazně zvýhodněnou cenu. „V případě deštivého počasí přesuneme divadla do sálu kina Retro, všechny plánované pořady se tak uskuteční za každého počasí,“ připomněl ředitel kulturního domu Zdeněk David.

Marek Eben jako poutník v labyrintu světa

Silný duchovní i kulturní zážitek nabídne literárně-hudební kompozice, na kterou pozve kulturní dům spolu s římskokatolickou farností do zábřežského kostela sv. Bartoloměje v sobotu 15. června. 

Unikátní pořad prostřednictvím mluveného slova a varhan prezentuje slavné Komenského dílo Labyrint světa a ráj srdce. Role recitátora se ujme známý herec a moderátor Marek Eben, jenž jako poutník v labyrintu světa nenachází nic potěšujícího a obrací se k Bohu ve svém srdci, aby tím sebe i okolní svět změnil k lepšímu. Náročného varhanního partu, jenž je dílem významného českého skladatele Petra Ebena, se zhostí výrazná osobnost mladé generace českých varhaníků Michaela Káčerková. „Labyrint světa a ráj srdce je dílo s nadčasovým poselstvím, kterému ani po téměř čtyřech stech letech čas neubral nic z jeho aktuálnosti,“ zve na významnou kulturní událost Zdeněk David ze Zábřežské kulturní.

Vstupenky na akci se začátkem v 17 hodin se prodávají na místa a za výhodnou cenu v předprodeji. Pořídit je lze buď online na webových stránkách http://www.kulturak.info nebo v zábřežském infocentru.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*