Pískovna Náklo

Letos má ještě přijít babí léto, tak vás čeká závěrečný tip na koupání v  tomto roce. Kousek od pískovny Bagr u Mohelnice, o které jsme již psali, je jeho „konkurent“, pískovna Náklo. Jde o  velké přírodní koupaliště ležící nedaleko Litovle, které vzniklo na místě někdejší těžby štěrkopísku. Zatopená část má rozlohu asi 100 hektarů a je hluboká až 25 metrů. Kolem Nákla lze rozložit deku na travnato-písčitých plážích, ale vstup do vody je strmý s  prudkým klesáním do hloubky, což není úplně vhodné pro děti. Voda zde bývá průzračná. Pískovna je oblíbeným místem i  pro vodní skútry, lze tu i kempovat. Najdete tu také stánky s občerstvením, mobilní toalety s  tekoucí vodou, na vybraných místech se dá rybařit – povolenky zajišťuje Český rybářský svaz, místní organizace Litovel.

Kudy na Náklo

Areál se nachází v pískovně Náklo mezi vesnicí Náklo a Lhota nad Moravou. První odbočka vlevo na pískovnu směrem z obce Náklo.

Wakepark Náklo

Pro zájemce o sporty je na Nákle i možnost wakeboardingu na vodním vleku nebo půjčovna paddleboardů, stejně tak jako odpočinková zóna s  barem a  hudbou. Wakepark funguje vždy v  červenci a srpnu od 9 do 20 hodin a v pátky a soboty dokonce do 23 hodin. Tak hezký výlet! (vel)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*