Žena roku České republiky 2020 má šumperskou finalistku. „Pořád to budu já a nehodlám na tom vůbec nic měnit,“ říká Maria Michaela Hrubá

Finále soutěže Žena roku České republiky 2020 má svoji regionální zástupkyni. Stala se jí Maria Michaela Hrubá, šumperská rodačka, která se na březnové finále už moc těší. Je milá, energická a ráda soutěží. Pokud se kvůli pandemii koronaviru nic nezmění, velké finále proběhne 18. března v Praze a diváci ho mohou sledovat online v přímém přenosu.

Proč jste se do soutěže přihlásila?

Jsem soutěživý typ a mám ráda nejrůznější soutěže a  ráda hraji deskové i  společenské hry. Čistě náhodou jsem objevila přihlášku a zkusila to.

A vyšlo to až do finále!

Všechno to tak asi má být a  jsem za to moc ráda. Děkuji mockrát lidem, kteří mi dali šanci, a všem, co mě mají rádi a podporují mě.

Jak soutěž probíhala?

Přihlášení probíhalo online přihláškou. Přihlášené účastnice absolvovaly casting, na kterém se nás ptali na naše zájmy, odkud pocházíme, proč bychom chtěly vyhrát. Musely jsme přiložit i dvě fotografie a na základě fotek potom porota vybrala soutěžící do finále.

Kolik žen se této soutěže zúčastnilo a kolik se jich probojovalo do finále?

Do soutěže se přihlásilo zhruba tisíc žen. Do finále se jich probojovalo celkem dvanáct.

To je veliký úspěch. Jak bude finále probíhat?

Mockrát vám děkuji. Zřejmě od brzkých ranních hodin se provede fitting našich modelů na přehlídku a  zároveň nás vizážistky nalíčí. V odpoledních hodinách bude generálka a  večer začne finále. V rámci celého programu budeme absolvovat pouze jeden druh módní přehlídky společenských šatů a  jednu volnou disciplínu. Já jsem si zvolila tanec, a  to řecký. Soutěž by měli uvádět Miroslav Šimůnek a  Karel Voříšek. Kvůli současné situaci, která panuje, bude finále bohužel bez diváků. Ti ho ale mohou sledovat v  přímém přenosu online. Měla by zasednout porota složená ze známých osobností.

Panuje mezi finalistkami rivalita? Jak mezi sebou vycházíte?

S většinou finalistek máme přátelské vztahy. Ráda bych s nimi byla v kontaktu i po soutěži, mám je ráda.

Co na vaše ambice říká váš řecký manžel a rodina?

Za Nikolaose jsem vdaná od roku 2006. Už si zvykl, že jsem třeba dva roky dávala své recepty do řeckého časopisu nebo že jsem vyhrála v  Řecku třetí místo v soutěži o nejlepší koláč. Manžel se smál a  podotkl: „U tebe mě už nic nepřekvapí, i kdybys mi řekla, že poletíš na Mars.“ Celá česká i řecká rodina mě podporuje a jsou na mě pyšní.

Co by měla účastnice takové soutěže umět?

Zkusit to opravdu může každá žena. Každá žena je krásná a jedinečná, neexistují škaredé ženy. Líbí se mi, že je soutěž určená pro ženy nad 25 let a více, to má své kouzlo. Takže přihlásit se mohou opravdu dámy v  jakémkoli věku. Je to úžasné! Nezáleží na výšce, váze ani na mírách. Soutěž je vlastně pro úplně obyčejnou ženu, které nesmí chybět charisma.

Jaké profesi se věnujete v osobním životě a jaké jsou vaše koníčky?

Jsem prodavačka, specialistka v  národní obchodní společnosti, a regresivní terapeutka. Přínosem této terapie je odbourávání stresu a napětí a odstranění vnitřních bloků. Mezi mé zájmy patří lidi, zvířata a  rostliny a  také cizí jazyky. Řečtina je jako můj druhý rodný jazyk, dále mluvím anglicky, německy a také polsky. Miluji cestování, vaření, hraní různých her, čtení knih a ráda poslouchám muziku.

A vaše motto?

Nejblíže jsou mi asi tato tři. „Lidé zapomenou, co řekli, lidé zapomenou, co udělali, ale nikdy nezapomenou, jak se vedle vás cítili.“ „Naděje umírá jako poslední.“ „Není zlato, co se třpytí.“

Co čeká vítězky soutěže?

Vítězka soutěže získá titul, korunku, cestu do Ameriky a  hodnotné ceny. Vítězky druhého a  třetího místa získají korunku, cestu do Ameriky a  také hodnotné ceny a  se všemi bude rozhovor v televizi. S prázdnou nepůjdou ani ostatní finalistky, které dostanou také ceny za svoji účast v  soutěži. Součástí soutěže je také vyhlášení soutěže Gentleman České republiky 2020, jehož vyhlášení bude také v  tento večer.

Přihlásila byste se do soutěže znovu?

Ano, ano, ano! Do soutěže bych se přihlásila znovu. Ať už soutěž dopadne jakkoliv, nic se nezmění. Pořád to budu já a  nehodlám na tom vůbec nic měnit. Získala jsem nové zkušenosti a  přátele, které mi už nikdo nikdy nevezme. A  za to jsem moc ráda. Na závěr našeho rozhovoru chci moc poděkovat svému manželovi, české a  řecké rodině, přátelům, známým, vám do redakce a  také všem, co si udělali čas a čtou tento rozhovor.

Děkuji za příjemný rozhovor a držím palce.

Marcela Slavíková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *