Zábřežská vyhlídka už stojí. Otevírat se bude 16. září

ZÁBŘEH · Revitalizace kopce na Zábřehem, jednoho z nejatraktivnějších míst zvaného Humenec, byla dokončena. K již dříve vysazenému ovocnému sadu, který zvýší biodiverzitu i podíl zeleně v krajině, přibyla letos zbrusu nová vyhlídka. Je z ní možné vidět nejen všechna významná místa centra města, ale také část Zábřežské vrchoviny nebo pohoří Jeseníků. Veřejnosti bude otevřena ve čtvrtek 16. září v 17 hodin bohatým doprovodným programem.

„Z Humence zazní hudba kapel Madalen a Vlny, děti budou moci využít aktivity připravené místními skauty a týmem dílny BUUK. Poblíž vyhlídky pak bude umístěn pětimetrový model Měsíce, tzv. Lunalón z Hvězdárny a planetária Brno,“ odtajnila náplň slavnostního otevření Lucie Mahdalová, tisková mluvčí radnice.

Sad má podle ní sloužit veřejnosti k odpočinku, obnovit původní ráz krajiny, zpříjemnit mikroklima a pomoci lepšímu zadržování vody. Kromě toho má posílit vztah člověka a přírody a povzbudit zájem místních lidí o krajinu či pěstování a užití ovoce.

Mimo odrůd jabloní a hrušní jsou zde vysázeny i netradiční druhy ovoce jako jeřáb moravský sladkoplodý, mišpule velkoplodá nebo hruškojeřáb. Společně s dvoupatrovou vyhlídkou nyní Humenec zájemcům nabídne atraktivní místo pro relaxaci a zároveň poučení.

„Na stavbu vyhlídky i výsadbu sadu přispěla společnost BILLA více než 1,2 miliónu korun. Autorkou projektu vyhlídky je Vendula Klírová a autorem projektu sadu společnost Arvita P,“ doplnil starosta města František John. (bav)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*