Vyjádření starosty města Šumperka k nedávné mediální kauze

Otiskujeme vyjádření pana starosty města Šumperka Tomáše Spurného.

Dnes se chci vyjádřit k mediální kauze, jejímž cílem bylo vykreslit jednání rady města jako xenofobní. Byl k  tomu zneužit materiál rady města z loňského jara.

Chtěl bych poděkovat všem, kteří se k  situaci vyjádřili. Je vidět, že občanům na dění ve městě i jeho mediálním obrazu záleží. Rád bych také ještě jednou zdůraznil, že zmínka o příslušnosti žadatele neměla nic společného s  výsledkem hlasování! Uznávám, že tento typ diskuze se ve spojitosti s hlasováním může jevit jako nevhodný a v očích některých občanů vrhl zbytečně špatné světlo na město, které je zásadně proti jakékoliv xenofobii a rasismu, což dokazuje svými dlouhodobými aktivitami.

Z diskuze je však vidět, že je to téma, které budí pozornost (viz současné dění v  kauze Slavia Praha), proto jsme se rozhodli k  této problematice vrátit (až covidová situace dovolí), např. ve spolupráci s  knihovnou. Takové akce se mohou stát součástí veřejné debaty a  budeme rádi, když se co nejvíce občanů zapojí se svými názory a pohledem na věc.

Tomáš Spurný, starosta města Šumperka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *