Ruda má nový multifunkční stánek, sportovní hřiště spolklo 12 miliónů

RUDA NAD MORAVOU · Když se podaří, co se dařit má, tak je přece krásně na světě… Známý song Poupata od Michala Davida je jako šitý na míru Rudě nad Moravou. Dvouapůltisícová obec na Šumpersku se těší z oficiálního otevření nového multifunkčního stánku. Jeho výstavba spolkla takřka 12 miliónů korun.

page3image65029968
foto: Petr Fišer

Petr Fišer

„Je to naše radost. Splnil se nám velký sen. Splnilo se nám velké přání,“ ne- zastírala při slavnostním projevu Helena Pavelková. Její nadšení bylo na místě, zbrusu nové sportovní hřiště totiž bude v největší míře využívat přes 300 žáků místní základní školy. Pavelková v ní plní funkci ředitelky. „Naše poděkování patří Petře Horníčkové, která nám pomohla s finanční stránkou. Odborně nám radili manželé Jarmila a Jiří Hynkovi. Zmínit musím i senátora Miroslava Adámka, jenž se podílel na získání zásadní finanční dotace. Samozřejmě bychom se neobešli bez podpory starosty obce Bronislava Drozda, jehož přízně a snahy si velmi vážíme. Všem moc děkujeme!“

V blízkosti fotbalového stadiónu vyrostlo malé království, které nabízí využití v mnoha disciplínách spojených se sportem a zdravým životním stylem. Jak Pavelková potvrdila, v odpoledních hodinách bude sloužit veřejnosti. „Je to zásluha ředitelky školy, starosty a jeho týmu,“ odmítal roli „opěvovaného hrdiny“ senátor Adámek.

„Jsme moc rádi, že se toto dílo podařilo zahájit a postupnými kroky i dokon- čit. Je to výsledek společné mravenčí práce nás všech. A teď je hlavně vaše, děti. Užijte si ho!“ prohlásil před spokojenými žáky starosta Drozd. Toho mimo jiné těší i fakt, že se nemusely srovnat se zemí vedlejší nohejbalové kurty s antukovým povrchem.

Na novou chloubu základ-ní školy v Rudě se podařilo získat 7,5 miliónu korun formou dotací. Celková částka celého projektu se vyšplhala na 11,8 miliónů.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*