Krátce z krimi

Muž se nabodl na kovové zábradlí a zemřel

ZÁBŘEH • Tragickým případem muže, jehož tělo bylo nalezeno před několika dny v Zábřeze nabodnuté na kovové zábradlí, se zabývá policie. „Prvotním šetřením jsme vyloučili, že by se na úmrtí muže podílela další osoba. Veškerými okolnostmi této události se aktuálně zabýváme,“ sdělila mluvčí šumperské policie Jiřina Vybíhalová. Zda se muž pokoušel vloupat do objektu a spadl nebo jiná příčina smrtelného zranění není zatím jasná.

Nešikovný zloděj kradl v supermarketu

ŠUMPERK • Z krádeže je podezřelý 25letý mladík, který se v neděli 18. dubna odpoledne v jednom ze šumperských marketů snažil odcizit lahve s alkoholem. Když se v prodejně snažil ze dvou lahví vodky, které si hodlal odnést, sundat bezpečnostní čipy, jedna mu vyklouzla na podlahu a rozbila se. Tím na sebe upoutal pozornost ostrahy a zaměstnanců prodejny a nezbylo mu než vytáhnout i další lahev, kterou skrýval pod bundou. Přivolaní policisté pak zjistili, že mladík není na poli majetkové trestné činnosti žádným nováčkem a obdobné činnosti se v posledních letech dopouštěl i jinde v republice. Mladíka proto zadrželi. Kvůli opakovaným krádežím mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí přísnější, až tříletý trest odnětí svobody.

Šumpersko mu mělo být na nějakou dobu zapovězeno

ŠUMPERK, JESENÍK • Na zbytečné problémy si zadělal 46letý muž z Jesenicka. Kvůli jeho předchozí trestné činnosti mu byl rozsudkem Okresního soudu v Šumperku uložen dvouletý trest zákazu pobytu na území šumperského okresu. Jak ale policisté zjistili, zapovězené lokality se muž nevzdal a během uplynulých deseti dnů pobýval nejen v Armádě spásy v Šumperku, ale zavítal také do města. Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, za který lze dle trestního zákoníku uložit až dvouletý pobyt za mřížemi.

Těžká noha na plynu může způsobit nepříjemnosti

SUDKOV • Své o tom ví i řidič dacie, který se v úterý 20. dubna po poledni prohnal Sudkovem téměř dvojnásobnou rychlostí. Na „padesátce“ mu policisté naměřili rychlost 96 km/h. Ze své bezohledné jízdy se bude muset zodpovídat před příslušným správním orgánem. Ve správním řízení mu hrozí až desetitisícová pokuta, zákaz řízení na 6 až 12 měsíců a 5 trestných bodů.

Nakonec se opravdu vyspal v suchu a teple

ŠUMPERK • Z přestupku proti veřejnému pořádku se bude muset zodpovídat 53letý muž, který chtěl v noci na úterý 20. dubna nocovat v zázemí banky na Hlavní třídě v Šumperku. Spustil tam ale poplach, kvůli kterému na místo vyrazil pracovník bezpečnostní agentury. Výzva k opuštění objektu mu zrovna po vůli nebyla, ale nakonec odešel. Bohužel ne nadlouho. Kolem půlnoci ho policisté vyprovázeli znovu. Nedal si říct a půl hodiny po půlnoci spustil další poplach. Po zasahujících policistech chtěl, aby mu sehnali vhodné místo ke spánku, jinak si zavolá záchranku, a to s konstatováním, že v nemocnici je teplo. V suchu a teple se nakonec skutečně vyspal. Kvůli opakovanému nerespektování výzev k opuštění budovy jej policisté zajistili. Při zkoušce na alkohol muž nadýchal 0,29 promile. (ms)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *