Dalibor Horák: Vedu pravý tým, který je předurčen k úspěchu

Dalibor Horák se narodil v roce 1965 a od roku 1970 je spjat s Uničovem. Členem Občanské demokratické strany je od roku 1992 a hned o dva roky později začal aktivně působit v politice. Patří tak k nejzkušenějším a nejúspěšnějším komunálním  politikům v našem kraji. Má rád historii, je členem několika lokálních spolků i aktivním muzikantem.

Pane náměstku, už podruhé jdete do blížících sekrajských voleb coby lídr Občanské demokratické strany. V čem budou tyto volby jiné než před čtyřmi lety?

Každé volby jsou jiné, mění se okolnosti, situace ve společnosti a trochu i politická mapa. V roce 2016 jsme šli do voleb v době, kdy Občanská demokratická strana nebyla v ideální kondici a procházela procesem restartu. Jsem rád, že se nám podařilo obstát a dostat se do vedení Olomouckého kraje. Naše strana od té doby průběžně posiluje, na druhou stranu v kraji posiluje také politická konkurence. Letošní volby budou ovlivněny  i pošmournou atmosférou spojenou s koronavirem, ostatně i volební kampaň je kratší.

Jaké jsou vaše letošní ambice?

Za uplynulé čtyři roky se udělalkus práce a společně se svými kolegy ze strany jsme dokázali výrazně prosazovat náš program a mnohé programové priority. Cílem je samozřejmě udělat lepší volební výsledek než před čtyřmi lety a nebudu skrývat, že se chceme opět podílet přímo na vedení kraje. Jedině tak máme šanci opravdu prosazovat naše vize.

Vedete, jak říkáte, pravý tým. Co si pod tím představit?

Naše letošní kandidátka je velmi silná a vyvážená. Naleznete na ni úspěšné lidi různých profesí. O hlasy voličů se ucházejí například úspěšní komunální politici, lékaři, učitelé, podnikatelé, lidé ze všech koutů kraje. Podařilo se nám namíchat skvělou sestavu a věřím, že uspějeme.

V uničovském zastupitelstvu jste v podstatě nepřetržitě od roku 1994. Byl jste také starostou. Nyní jste náměstkem hejtmana Olomouckého kraje. Jak velký je rozdíl mezi krajskou a komunální politikou?

Je třeba si přiznat, že politika, její styl, ale i samotní politici – tedy v podstatě vše se od roku 1994 výrazně změnilo. Základ ale zůstává. Je nutné umět na- slouchat, pomáhat a mít schopnost věci prosazovat. Já se snažím těžit z letité znalosti potřeb starostů a občanů. Jako náměstek jsem v pravidelném a velmi úzkém kontaktu právě se staroty napříč celým krajem a snažím se jim být nápomocen, prosazovat jejich konkrétní projekty, které zlepšují život v jejich obcích a ve výsledku samozřejmě v celém kraji. Mám radost, že se to daří. Zakládám si také na tom, že když něco slíbím, udělám pro to maximum. Nestává se mi tedy, že bych planě sliboval a poté se na to vykašlal. (PR)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*