Mohelnický bagr

V momentálních vedrech vás pozveme do další lokality vhodné ke koupání. Tentokrát na opravdu ikonické místo – Mohelnický bagr.

Mohelnické jezero, také nazývané Mohelnický bagr (k původu se ještě dostaneme), se nachází nedaleko města Mohelnice a obce Moravičany a skládá se vlastně ze dvou jezer. Dnes se těží již pouze v jedné části této vodní plochy, v ostatních částech se přes krásné letní slunečné dny setkáváme s mnoha turisty, kteří se sem jezdí rekreovat a koupat se. Okolo Mohelnice je mnoho cyklostezek a také turistických zajímavostí – např. zámek Úsov. Místo leží v chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví, kterým protéká řeka Morava.

Původ názvu

Vzhledem k tomu, že jezera byla vybudována k těžbě písku, stál u vstupu k jednomu z nich dlouhou dobu žlutý bagr. To je důvodem, proč se místu lidově začalo říkat právě „bagr“.

Kemp v areálu

Kemp Sport Relax Bagr Mohelnice vám nabízí možnost ubytování v krásné lokalitě Úsovska. Kemp pro celé rodiny, rodiče s dětmi, firemní akce ale i pro samostatné vodáky má pro vás možnost táboření ve stanech, ubytování v chatkách, teplé jídlo a točené pivo, hezké a čisté sociální zázemí: WC, teplá voda, sprchy, možnost úschovy kol, možnost velikého sportovního využití (3 kurty pro plážový volejbal, badminton, ringo, cyklovýlety, turistika, plavání a relax u pískovny 50 m od našeho kempu). Vedra mají podle předpovědi končit, příště se zase podíváme za památkami. Hezký výlet!

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*