Rozhledna u Tetřeví chaty

Díky počasí jsou čím dal lepší rozhledy, a proto se dnes se podíváme na další ze známých rozhleden na Šumpersku. U  Koutů nad Desnou najdeme na západním hřbetu 1163 metrů vysoké Medvědí hory netradičně vypadající rozhlednu. Tou je 18 metrů vysoká železodřevěná rozhledna u  Tetřeví chaty. Na oplístění jsou nainstalované vyhlídkové balkónky a rozhlížet se tak z  ní lze v  několika výškových úrovních. Lze vidět nejen část Jeseníků jako Černou stráň, Vozku, Červenohorské sedlo či Keprník, ale při dobré viditelnosti také Kralický Sněžník a Hanušovickou vrchovinu.

Naučná stezka Rysí skála

Kolem rozhledny vede také naučná stezka Rysí skála. Okruh je dlouhý 1,8 km a  vede přes vrchol Medvědí hory. Tam lze vidět dva dřevěné turistické přístřešky na vyhlídce Rysí skála. Z  altánku je krásný výhled do krajiny. Stezku také lemují dřevěné sochy zvířat a  lesních bytostí.

Kudy na místo

Na místo můžeme dojít různými způsoby. Automobil můžete zaparkovat na několika rozlehlých plochách ve Ski areálu Kouty nad Desnou. Parkování je zde zdarma. Pokud vyrazíte pěšky, čeká vás necelá čtyřkilometrová cesta s  prudkým stoupáním po červené turistické trase po Dlouhém vrchu. Túru si lze ulehčit pomocí lanovky, kdy přímo k  rozhledně vede šestisedačková lanová dráha. Na vrchol vede také několik cyklotras, ale opět počítejte s prudším stoupáním. Železniční stanice v  Koutech se nachází 1,3 kilometru od spodní stanice lanové dráhy. Rozhledna je volně přístupná, zavírají ji pouze z  důvodu námrazy a bouřek. Tak hezký výlet! (vel)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *