Volební přehled Šumperk

Týden na severu uvádí krátký volební přehled z několika měst a obcí v rámci letošních komunálních voleb. Očekávatelně první v pořadí je bývalé okresní město.

Velká neznámá. Tak by se dala nazvat předvolební situace pohledem nejen na kampaň a minulé výsledky, ale i na průběžně měnící se koalici v průběhu let.

Hlavními hegemony, aspoň podle kampaně a výsledků minulých voleb jsou a zůstávají hnutí ANO2011, Šumperáci, KDU ČSL a Nezávislá volba. Všichni zmínění, až na KDU ČSL, mají od minulých voleb nové lídry. Hnutí ANO2011 nasadilo jako kandidáta na starostu aktuálního ředitele PONTISu a senátora Miroslava Adámka. Kandidátku Šumperáků vede dotační expert a bývalý předseda komise pro strategický rozvoj Karel Hošek. V Nezávislé volbě se dal prostor mladé generaci. Tu zastupuje jejich lídr Martin Kuchtík. KDU ČSL vede do voleb aktuální starosta Tomáš Spurný.

Černým koněm voleb je hnutí Rozumní. To se sice v minulých volbách nedostalo do zastupitelstva. Letos jej ale vede místostarostka Marta Novotná a má na kandidátce velký počet výrazných osobností.

Výsledky voleb a povolební vývoj bude v Šumperku jeden z nejzajímavějších v regionu i proto, že je zde celých dvanáct kandidátek.

Aktuální výsledky i informace o povolební složení najdete na webu a Facebooku Týdnu na severu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*