Welzlův kvadriatlon odstartuje v polovině července

V sobotu 16. července v Zábřeze opět odstartuje netradiční Welzlův kvadriatlon. Dvanáctý ročník závodu, který spojuje běh, plavání, cyklistiku a jízdu na kolečkových bruslích, vzdává hold nejznámějšímu zábřežskému rodákovi, cestovateli a dobrodruhovi Janu Eskymo Welzlovi.

Hlavní závod je určený jak pro profesionální závodníky a závodnice, tak pro širokou veřejnost. Závod je možné absolvovat také ve štafetě, která probíhá na stejné trati. Štafeta může být složena ze čtyř sportovců, přičemž každý startuje v jedné disciplíně. Pravidla ale umožňují startovat i štafetám se dvěma či třemi závodníky. Je to skvělá příležitost i výzva pro členy rodiny, kolegy z práce i kamarády.

Z plaveckého areálu startují každoročně desítky závodníků z celé ČR i ze zahraničí. Začíná se tříkilometrovým během směrem na Nemili, poté na sportovce čeká šest set metrů dlouhá plavecká část v Nemilce. Následuje desetikilometrový úsek na bruslích sázavským údolím a cyklostezkou na opuštěném drážním tělese. Na závěr je připravena jedenáctikilometrová trať lesem na horských kolech. 

Už několik let je součástí závodu dopoledne věnované dětem. Závodníci do čtrnácti let startují na bazéně v 10.30 hodin. Jejich trať zahrnuje plavání, překážkový běh, kolo a sjezd tobogánu. Ani letos nezapomínají organizátoři na ty nejmenší. Své místo v programu má proto i vložený závod rodičů s dětmi do 7 let. 

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*