Před zápasem ano, po zápase ne

ŠUMPERK – Před zápasem by bod za remízu v základní hrací době brali všemi deseti. Vždyť narazili na soupeře, který po vzoru minulé sezóny okupuje medailové posty. Po skončení utkání ale hokejisté Šumperka radostí do stropu rozhodně neskákali. Není divu. Ještě na startu 58. minuty vedli 2:1…

Petr Fišer

PRVNÍ LIGA ŠUMPERK – PŘEROV 2:3 pn. (1:0, 1:1, 0:1)

Se soutěžním velikánem si střihli zajímavou partii, kterou výborně rozehráli. V desáté minutě se při přesilové hře pomazlil s kotoučem v blízkosti modré čáry Petr Gewiese, jehož jednoduché nahození propadlo až za brankovou čáru. Těsně za polovinou sobotního utkání bylo ze šumperského pohledu ještě veseleji. Adam Scheuter se po rychlém výpadu spoluhráče Milfaita zmocnil odraženého puku a naložil s ním přímo luxusně. Povedeným projektilem vypáleným z prostoru mezi kruhy vymetl horní kout v levé šibenici. Dvougólový náskok Draků neměl dlouhého trvání. Tomáš Doležal dostal nabito ve výhodné pozici, a přestože brankář Peksa máchl lapačkou extrémně rychle, nekontrolovaný puk zapadl za jeho záda. Draci dřeli, bojovali a po sérii nevyvedených utkání konečně připomínali soudržnou jednotku. Tříbodové vítězství jim v čase 57:11 sebral Matěj Sebera. Po vyhraném buly v útočném pásmu dokončil přímočaře provedenou ofenzivní práci Darka Hajcmana a z pohotové dorážky vyrovnal. Protože se napínavé střetnutí během pětiminutového prodloužení nerozseklo, na řadu musely přijít pozápasové souboje jeden na jednoho. Z deseti exekutorů uspěl jediný nájezdník. Vladimír Dostálek si ve třetí sérii potáhl puk do forhendové strany a ve správný čas ho neomylným způsobem zvedl nad pravý beton bezmocně ležícího Marka Peksy. Na straně domácího týmu neuspěla pětice Gewiese, Jaroš, Baláž, Kratochvíl, Spratek.

BRANKY: 10. Gewiese (Milfait, Jaroš) – 1:0, 32. A. Scheuter (Milfait, Věntus) – 2:0, 34. T. Doležal (Pšurný, Dvořák) – 2:1, 58. Sebera (Hejcman, Macuh) – 2:2, 65. Dostálek (rozhodující nájezd) – 2:3. Vyloučení 4:7, využití 1:1, střely na branku 38:41.

ŠUMPERK: M. Peksa – Gewiese, Ševčík, Weintritt, Kabelka, Věntus, Nepokoj, Viktorin – Jaroš, Milfait, Danielčák – Krejčiřík, Baláž, P. Kratochvíl – Uhlík, Spratek, Hroch – J. Horký, A. Scheuter.