Opravil se zlobí: Byl to evidentní faul!

SKAŠTICE · Dvě zkázy najednou potkaly fotbalový Šumperk v  závěru divizního utkání na půdě Skaštic. V  jednu chvíli ztratil dlouho hájené vedení a zároveň i brankáře Vičara. Ten musel s poraněnými zády střídat. „Byl to evidentní faul. Video to jasně potvrdilo,“ zlobil se trenér poraženého celku Zdeněk Opravil.

Petr Fišer, Bohumil Tesař

DIVIZE E SKAŠTICE – ŠUMPERK 3:2 (1:1)

Hosté chtěli navázat na překvapivou demolici vedoucího Slavičína. Po jedenácti minutách hry k tomu měli dobře nakročeno. Vojtěch Cikryt na konci křídelní akce propálil strážce Vrbu a  „Opravilovci“ měli na čem stavět. Místo pokračující snahy o kombinační hru se ale čím dál častěji začali uchylovat k bezmyšlenkovitým nákopům. Aby toho nebylo málo, ve 24. minutě při bránění standardní situace neustrážili Lukáše Motala. K  výraznějšímu šumperskému zlepšení došlo až ve druhém poločase. Žlutomodří hýřili zvýšenou aktivitou a po přesném centru od Patrika Strnada sklidili zaslouženou úrodu. Yevhen Ostrovka sestřelil favorizovaný Slavičín hattrickem a o týden později nadělal velké problémy i  Skašticím. Ty dělily od prvního místa pouhé dva body. V  sobotu se vymanily z  nejhoršího po sporném souboji Adama Vičara a  útočníka Hubra. Přestože se brankář hostujícího mužstva zranil tak vážně, že musel být vystřídán, píšťalka rozhodčího Jahody zůstala němá. Osud Šumperka se naplnil v  nastaveném čase. Pasivní hosté se až příliš stáhli do obranných zákopů, nechali před šestnáctkou volný prostor a po přihrávce před branku je připravil úplně o všechno Ondřej Zavadil. „Ať už k naší porážce došlo jakkoliv, od stavu 1:2 jsme dobře rozjetý zápas měli dohrávat zkušeněji. K  tomu, abychom se mohli považovat za vyzrálý tým, máme hodně daleko. Pořád dostáváme hloupé góly,“ mrzelo kouče Opravila. „Chtěli jsme hrát kombinačně s  křídelními výpady po stranách. Soupeř mohl těžit z  výškové převahy a  podle očekávání nás ve vzduchu předčil. Je to velká škoda. Minimálně bod jsme si odvézt mohli.“

BRANKY: 24. Motal, 83. Hubr, 92. O. Zavadil – 11. Cikryt, 59. Ostrovka. Diváci: 248. ŠUMPERK: Vičar – Jurásek, M. Smrž, Pavelka, O. Kováč – Linet, Cikryt, Lavrovič – Ostrovka, Šidlík, Patrik Strnad. Střídali: 83. Tran Chi Dong, 86. Kreizl, 91. Nízký.