Mladý Drak vystrkuje růžky

OLOMOUC, ŠUMPERK · Už když řádil v  dorostenecké extralize v  dresu Šumperka, bylo zřejmé, jaký potenciál v  něm bují. Teď jde o to, do jaké hokejové krásy a kvality rozkvete. Odchovanec Mladých Draků JOSHUA JAMES MÁCHA pomalu vystrkuje růžky, olomoučtí Kohouti využili jeho služeb ve dvaceti mistrovských zápasech mužského áčka.

Petr Fišer

„Doufal jsem, že dostanu šanci. Trenér Tomajko mi před sezónou říkal, že nějaká určitě přijde. Nakonec to dopadlo, jak to dopadlo. S tím, co jsem odehrál, jsem spokojený,“ ohlédl se za uplynulou sezónou šikovný útočník. Na Hané se setkal s Adamem Rutarem. Protože byl důrazný bek extraligovým větrem ošlehanější, stal se jedním z Máchových rádců a pomocníků. „Všichni starší hráči mi říkali, abych se nebál. Ať si klidně něco dovolím. A když mi to nevyjde nebo udělám chybu, ať to zbytečně neřeším.“ Zručného forvarda v ještě větším rozmachu přibrzdilo zranění. Do tempa se vracel pomocí času tráveného v juniorském mužstvu. „Ze začátku byly moje výkony trochu slabší, než jsem si představoval. Každým dalším zápasem jsem se je snažil posouvat na vyšší úroveň a myslím si, že se mi to docela dařilo. Škoda, že jsem se neprosadil gólově. Snad to prolomím v příští sezóně,“ doufal autor jedné brankové asistence. Přestože moc často nebodoval, hlavního kouče Zdeňka Motáka potěšil přístupem a výkonnostním pokrokem. „Letní příprava pro mě byla trošku těžší, protože jsem dva roky předtím kvůli zdravotním problémům žádnou neabsolvoval. Na tempo mužského hokeje jsem si postupně zvykl a věřím, že se budu dál posouvat tak, abych byl pro mužstvo co možná nejplatnějším hráčem.“ Olomouc si svůj útočný diamant nechala chytře obrousit v Jihlavě. Hokejista, jenž s nejrychlejší kolektivní hrou na světě začínal na šumperském zimním stadiónu, v rámci střídavých startů pomáhal slavné Dukle. A dařilo se mu. Premiérovým gólem v mužské kategorii pomohl skolit ambiciózní Porubu. „Nebyl tam na mě takový tlak jako v olomouckém áčku. Dostával jsem prostor v přesilových hrách i v oslabení, což mi dodávalo hodně sebevědomí. Herní styly obou týmů jsou si velmi podobné, takže jsem si po herní stránce nemusel zvykat na nic extra nového. Bylo to bez problémů. V dalších zápasech extraligy jsem se cítil jistější na puku a víc si dovolil,“ konstatoval potěšeně. Devatenáctiletý šikula byl u toho, když jihlavský kolos v semifinále vyřazovací části přejel nebezpečný Vsetín. „Play-off jsem si neskutečně užíval. O to víc mě mrzí, že jsem kvůli pravidlům platícím pro finálovou sérii Chance ligy nemohl pomoct Dukle k postupu mezi hokejovou elitu. Rozhodně to ale byla pozitivní zkušenost do budoucna. I z toho pohledu, že utkání šla rychle za sebou a na regeneraci nezbývalo tolik času.“ Joshua James Mácha už všechny myšlenky směruje k dalšímu soutěžnímu ročníku. „Chtěl bych získat stálé místo v týmu, ať už v Olomouci, nebo v Jihlavě. Zároveň pomýšlím i na mistrovství světa hráčů do dvaceti let.“

JOSHUA JAMES MÁCHA VĚK: 19 let. VÝŠKA: 184 cm. VÁHA: 73 kg. POST: útočník. HŮL: pravá. KARIÉRA: Šumperk, Olomouc, Jihlava. EXTRALIGA: 20 zápasů, 1 bod (0+1). CHANCE LIGA: 13 utkání, 5 bodů (3+2). MLÁDEŽNICKÉ REPREZENTACE: 20 střetnutí, 4 body (2+2).

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*