Kapitán Petr Gewiese ochutnal, jak šmakuje extraligový nášup

VÍTKOVICE, ŠUMPERK • Petr Gewiese mohl okusit, jak chutná extraligový nášup. Kapitán šumperského hokejového týmu píchl Vítkovicím, se kterými vedení Šumperka před startem nové sezóny navázalo spolupráci.

Nový trenér ostravského mužstva Miloš Holaň si sedmadvacetiletého zadáka vyžádal kvůli dvěma absencím v  zadních řadách. Zatímco zkušený Roman Polách si odpykával disciplinární trest, Tomáše Machů se týkaly reprezentační povinnosti. Gewiese přijel na sever Moravy jen den poté, co odehrál zápas první ligy za svůj mateřský klub. Kouč Holaň ho před zahajovacím vhazováním vítězného duelu s Litvínovem (6:2) zařadil do čtvrté obranné dvojice a  jeho služeb využíval v necelých osmi minutách čistého času. Pro kapitánského vůdce dračí party to byla velká změna, ve druhé nejvyšší soutěži totiž patří mezi nejvytěžovanější hráče. Ve středomoravském derby proti Přerovu strávil na ledě takřka 32 minut! Nejstarší člen šumperské defenzívy se premiéry v  elitním hokejovém patře dočkal na základě výborné formy a  stabilní výkonnosti, kterou dlouhodobě potvrzoval až do středečního utkání s  Kadaní. V minulé sezóně táhl Draky za postupem, ve 35 zápasech zaznamenal 47 (14+33) kanadských bodů. Nestrádá ani po výjezdu o  poschodí výš. Před debutem za Vítkovice nastřílel čtyři branky a  navrch přidal osm gólových asistencí. Naposledy skóroval právě proti přerovským Zubrům. Petr Gewiese koketoval s  extraligou už před sedmi lety, kdy byl na spadnutí jeho přesun do Třince. Vítkovická šance se pro něj poodkryla po letním spuštění hráčského ropovodu mezi Ostravou a  Šumperkem. Proudí oběma směry. Draci mají od prvního kola k dispozici mladého beka Věntuse a útočnou dvojici Baláž – Bernovský. (mum)