Favorizovaní Zubři se nadřeli, outsidera zdolávali velmi těžce

jemné utkání, druhý remízový výsledek po šedesáti minutách hry. Hokejisté Přerova se proti Šumperku znovu nadřeli a stejně jako v prvním duelu na Tyršově stadiónu utekli hrobníkovi z lopaty až v posledních minutách. Speciální bod si tentokráte nepřivlastnili pomocí penaltové loterie, ale už v nastaveném čase.

Petr Fišer

PRVNÍ LIGA PŘEROV – ŠUMPERK 5:4 pp. (1:1, 2:0, 1:3 – 1:0)

V předehrávaném pondělním souboji kapitulovali jako první. Chasník ze Slovenska Ján Blaško si v předbrankovém prostoru trpělivě počíhal na přihrávku od týmového parťáka Krále zpoza přerovské klece a po šikovném přikopnutí kotouče dopravil černou gumu za gólmanův „chrbát“. Domácím Zubrům se povedl dokonalý obrat. Zadělali na něj v šestnácté minutě. Draci propadli v mlýnici, která vznikla u mantinelu, a na protější straně najetý bek Mikuláš Zbořil nachytal strážce Peksu na hruškách umístěným tahákem. Šumperk se připravil o nejtěsnější vedení vlastní vinou. Dělovce Lukáše Formana z levého křídla předcházela školácká chyba při rozehrávce. Snadnému zakončení nehlídaného Matěje Svobody prohrané buly, uvěznění v obranném pásmu a tiché přihlížení ukázkové souhře, na níž se tvořivou asistencí podílel šikula Indrák. Až do 51. minuty se zdálo, že zápasový favorit žádné komplikace nepřipustí. Potom ale vyvolaly dramatičtější zápletku šikovné ruce Jozefa Baláže. S kotoučem na holi prokličkoval až do výhodné střelecké pozice a triumfálně zavěsil. O necelou minutu později krosčekoval protihráče Jiří Krisl a hosté v nabídnuté přesilovce vyrovnali. S vydatným přispěním Bernovského a Jaroše se odkrylo volné místo pro úspěšně dorážejícího Jaroslava Moučku. Ledová sprcha se na zubří hlavy valila dál. Než ji domácí stačili zastavit, zahrál vysokou holí faulující Dvořák. Po Kratochvílově příklepu nasměroval puk za rozhozeného brankáře Tadeáš Král a druhá zápasová otočka byla na světě – 3:4! Svěřenci Martina Sobotky se vyhoupli do sedla. Jenže stačilo nedovolené sevření kotouče obráncem Doskem a těžce vydřený náskok se rychle rozplynul. Bránící kvarteto nezabránilo spolupráci dvojice Pšurný – Svoboda. O tom, kdo si přivlastní větší bodovou úrodu, rozhodl výpad Romana Pšurného. Soupeře před sebou oblafl velmi snadno, a protože si věděl rady i s Markem Peksou, prodloužení skončilo v čase 63:09. „Škoda zbytečného vyloučení, stav 4:3 jsme mohli udržet. I když jsme si nakonec odvezli jen bod, kluci se nemají za co stydět. Předvedli dobrý výkon a silnému Přerovu zatápěli,“ pochválil své ovečky kouč Sobotka. „Šumperk přijel s mladým, bruslivým a výtečně připraveným týmem. Jeho touha po vítězství byla patrná za jakéhokoliv skóre. Po reprezentační pauze to pro nás bylo náročné utkání,“ navázal na svého kolegu Jakub Grof. BRANKY: 10. Blaško (T. Král) – 0:1, 16. Zbořil (Macuh) – 1:1, 30. Forman (Pšurný) – 2:1, 34. M. Svoboda (Indrák) – 3:1, 51. Baláž (Moučka, Krejčiřík) – 3:2, 53. Moučka (Jaroš, Bernovský) – 3:3, 55. T. Král (Kratochvíl) – 3:4, 57. M. Svoboda (Pšurný) – 4:4, 64. Pšurný (Zbořil) – 5:4. Vyloučení 6:3, využití 1:2, střely na branku 39:41. ŠUMPERK: M. Peksa – Machů, Kabelka, Ševčík, Záruba, Dosek, Volráb – Moučka, Baláž, Danielčák – Jaroš, Milfait, Bernovský – Krejčiřík, T. Král, Kratochvíl – Blaško, J. Kučera, J. Horký – Kaplan.