Po stopách J. E. Welzla letos turisté poprvé nevyrazili

ZÁBŘEH • Na putování po stopách Jana Eskymo Welzla zvou milovníky dálkových pochodů členové místního Klubu českých turistů. Atmosféru minulých ročníků přibližuje fotostrana Týdne na severu. 

Jako první jarní pochod okolo 20. dubna pravidelně otevírá turistickou sezónu regionu už více jak dvacet let. Se zábavným programem pro děti a do roku 2016 se živým Welzlem na trati v podání václavovského ochotníka Vlastimila Švásty láká turisty za přírodou a místními zajímavostmi do okolí Zábřeha. Sjíždějí se nejen z regionu, ale například také ze Slovenska nebo Polska. Protože i tuto tradici letos přerušil koronavirus, vracíme se k ní alespoň fotomixem z posledních let. 

„Tradičně nejobsazovanější je nejkratší pětikilometrová trasa. Pro svoji atraktivitu a dostupnost ji využívají především rodiče s dětmi,“ zhodnotila každoroční zájem předsedkyně Magdalena Schwarzová. „Odměnou všem je na startu sladké potěšení, v cíli diplom s pamětním razítkem a za přijatelného počasí oheň s možností opéct si vlastní uzeninu,“ dodává k organizaci Lubomír Kostelka.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*